By 01.11.2018Kursevi

Produkcija filma i TV serije

Studenti i studentkinje će se na kursu upoznati sa svim fazama filmske produkcije TV serije i dugometražnog igranog filma počev od razvoja projekta, promocije i prezentacije projekta u fazi razvoja, preko faze finansiranja i konkurisanja na domaće i međunarodne fondove, sklapanje međunarodnih koprodukcija, upoznavanje sa osnovnim pravnim formama u produkciji, zatim procesa realizacije snimanja i postprodukcije filma, do eksploatacije odnosno plasmana filma na festivale, promociju i distribuciju, prodaju i koprodukciju sa televizijama.

Produkcija filma i TV serije

Kroz zajednički i individualni rad studenti će kroz proces rada realizovati prezentaciju budućeg projekta u fazi razvoja (project kit), budžet i finansijski plan projekta i marketinški plan filma i TV serije.

Teme

Film, TV serije, kreativni i produktivni razvoj filma i TV serije

Predavač

Snežana Penev