Danilo Stanimirović pobednik Omladinskog filmskog festivala u Sarajevu

By 31.07.2020Vesti

Danilo Stanimirović pobednik Omladinskog filmskog festivala u Sarajevu

Danilo Stanimirović, student Departmana za digitalne umetnosti FMK, osvojio je Prsten Vuka za film “Bambilend” na Omladinskom filmskom festivalu u Sarajevu.

Bambilend Sarajevo OFF

Dvanaesti Omladinski Film Festival Sarajevo sinoć je zatvoren dodelom nagrada najboljim mladim autorima. U proteklih pet dana na filmskom festivalu u Sarajevu prikazana su 42 filma.

Film “Bambilend” Danila Stanimirovića pobedio je u kategoriji “Wolf Competition”. Glavni junak ovog filma, Strahinja, tek je završio glumačku školu i radi kao klovn u dečijoj igraonici. “Bambilend” je veliki zabavni park otvoren u njegovom detinjstvu, a danas napušteno mesto koje predstavlja metaforu Strahinjine generacije u Srbiji.

Bambilend Sarajevo OFF

Autor Danilo Stanimirović je za ovaj film prethodno osvojio nagrade na Pančevo film festivalu i Međunarodnom festivalu kratkometražnog filma “Filmski front”, gde je nagradu za najbolju kameru osvojio još jedan student Departmana za digitalne umetnosti Aleksa Borković.

Fotografije: Omladinski film festival Sarajevo