Specijalna nagrada Merlinka festivala studentu FMK Branislavu Kostiću

By 10.12.2018Vesti

Specijalna nagrada Merlinka festivala studentu FMK Branislavu Kostiću

Specijalna nagrada Međunarodnog filmskog festivala Merlinka dodeljena je mladom reditelju Branislavu Kostiću, studentu treće godine digitalnih umetnosti na FMK, za kratki film “Zid”.

Branislav Kostić film Merlinka festival

Branislav Kostić | Foto: Monika Husar / Merlinka

Prema rečima reditelja, film govori o tome da “koliko god bili drugačiji, svi prolazimo kroz iste probleme u životu”. Kostić je izrazio zahvalnost organizatorima i publici, kao i nadu da će vremenom sve veći broj ljudi pogledati njegov film, jer je “zaista namenjen svima”.

Sinoć je u Domu omladine Beograda, dodelom nagrada za najbolje kvir filmove u sedam kategorija, svečano zatvoren deseti Merlinka filmski festival. Jubilarno izdanje festivala posvećeno je nemačkoj kvir kinematografiji, a festival je ove godine ugostio glumce i reditelje iz Japana, Kine, Amerike, Velike Britanije, Bugarske, Slovenije, Austrije, Nemačke i Srbije.