XI Internacionalna letnja škola komparativnih studija konflikta

By 13.01.2020Vesti

XI Internacionalna letnja škola komparativnih studija konflikta

Centar za komparativne studije konflikta (CFCCS) sa zadovoljstvom poziva sve studente završne godine osnovnih studija, kao i studente master i doktorskih programa na FMK, da se prijave za učešće na XI Internacionalnoj letnjoj školi komparativnih studija konflikta. Letnja škola će se održati od 22. do 29. juna 2020. godine na Fakultetu za medije i komunikacije u Beogradu.

CFCCS Summer School FMK Belgrade 2020

Prijave su otvorene za jedan od pet kurseva, od kojih birate jedan:

Rethinking Peace Education: The Work of Identity and Culture In Conflict Ridden Societies
Dr. Zvi Bekerman (Hebrew University of Jerusalem, Israel)

Violence, War and Trauma

Prof. Marie Breen-Smyth (University of Massachusetts, Boston, USA)

Citizenship in the 21st Century: Global Movements, Divided Societies, Unequal Cities

Prof. Igor Štiks (Faculty of Media & Communications (FMK), Serbia)

International Intervention and the Myth of the “International Community”

Dr. Maxine David (Leiden University, Netherlands)

Justice after Mass Atrocities: Truth-seeking, Retribution, Reparation
Dr. Olivera Simić (Griffith University, Australia)

CFCCS Summer School FMK Belgrade 2020

Jezik nastave na svim kursevima je engleski.
Studenti koji ispune sve uslove kursa mogu dobiti 5 ESPB poena.

Za sve studente i studentkinje Fakulteta za medije i komunikacije važi posebna školarina koja iznosi 50 evra. Samo studenti završne godine osnovnih studija mogu pohađati letnju školu. Za studente master i doktorskih studija nema ograničenja.

Krajnji rok za prijave je 15. mart 2020. godine.

Prijavni formular za Internacionalnu letnju školu komparativnih studija konflikta je dostupan na veb sajtu CFCCS.

Za sva pitanja i dodatne informacije, molimo vas pišite nam na summerschool@cfccs.org