Čija su ljudska prava?

Čija su ljudska prava? Da li ona rade u interesu ljudi ili moći? Da li su ona sama po sebi postala ideologija?

Političko nepoverenje raste, nauka postaje nova linija političkog rascepa, a ideologija ljudskih prava funkcioniše kao samo jedno od sredstava političke manipulacije. Njihova primena ne odgovara na izazove strukturnih ekonomskih nejednakosti već omogućava perpetuiranje dominacije elita.

Pozivamo vas na razgovor o knjizi „Beda ljudskih prava“ Filipa Balunovića, autora i predavača na Departmanu za studije politike, koji će se održati u utorak, 16. maja u 19 časova u knjižari Zenit u Novom Sadu (Njegoševa 24).

O istoriji ljudskih prava i njihovoj manipulaciji u neoliberalnom sistemu razgovaraće dramaturg Ivan Velisavljević i autor knjige Filip Balunović. Razgovor moderira novinarka Irena Čučković.

You are using an outdated browser which can not show modern web content.

We suggest you download Chrome or Firefox.