Jedan sat o jednom danu socijalnog radnika

By 16.03.2021Vesti

Jedan sat o jednom danu – povodom svetskog dana socijalnih radnika o socijalnom radu u Srbiji danas

Mesec mart je širom sveta posvećen socijalnim radnicima, njihovom angažovanju i značaju u zajednici u kojoj deluju. Tim povodom, Fakultet za medije i komunikacije organizuje razgovor pod nazivom „Jedan sat o jednom danu“ u subotu 20. marta 2021. godine u 18 časova. Razgovor će se održati online, putem Zoom platforme a direktan prenos možete pratiti na Facebook stranici FMK.

Razgovaraćemo o stanju profesije i o uticajima koje kontekst ima na aktuelnu praksu socijalnog rada. Pokušaćemo da odgovorimo na aktuelna pitanja: Da li socijalni radnici zaista oduzimaju decu i zašto se kreira takva medijska slika? Šta socijalni radnici zapravo rade u situacijama poremećenih porodičnih odnosa, nedostatka roditeljskih kompetencija i drugih izazova sa kojima se ljudi suočavaju? U kakvoj je to vezi sa socijalnom politikom?

U razgovoru učestvuju predavači sa Departmana za socijalni rad FMK:

Pitanja za razgovor su pripremile studentkinje Novinarstva i studija medija Mina Aleksić i Sofija Bukvić, pod mentorstvom prof. dr Ljiljane Bulatović.

Podršku razgovoru je pružila Komora socijalne zaštite.