Francusko-srpski filmski susreti na Festivalu autorskog filma

By 21.11.2019Vesti

Francusko-srpski filmski susreti na Festivalu autorskog filma

U okviru Festivala autorskog filma u Beogradu (22-30. novembar 2019.) održaće se četvrti Francusko-srpski filmski susreti, 28, 29. i 30. novembra, u organizaciji ACID-a, Filmskog centra Srbije, MegaCom Filma i Francuskog instituta.

Francusko-srpski filmski susreti

Tokom tri dana, delegacija sastavljena od desetak francuskih filmskih delatnika (La Fabrique Cinéma, Aide aux Cinémas du Monde) sastajaće se sa srpskim scenaristima, rediteljima, producentima i studentima filma, sa kojima će razgovarati o međunarodnim koprodukcijama i razmeniti iskustva.

U petak, 29. novembra u 14 časova u Kombank dvorani će se održati okrugli sto na temu „Razmena dobrih praksi u međunarodnom kontekstu između srpskih i francuskih scenarista i reditelja“, na kome će učestvovati i predavač FMK, scenarista i reditelj Vuk Ršumović, kao i dramaturg i scenarista Igor Bojović, Katell Guillou (Scénaristes de Cinéma Associés) i Camille Ferrero LIM–Less is more).

Detaljniji program Francusko-filmskih susreta možete pogledati na sajtu Francuskog instituta.