Master class za studente FMK na Festivalu autorskog filma

By 19.11.2018Vesti

Master class za studente FMK na Festivalu autorskog filma

U okviru ovogodišnjeg Festivala autorskog filma organizovana su četiri masterklasa obavezna za studente i studentkinje usmerenja film Departmana za digitalne umetnosti FMK i otvorena za sve zainteresovane studente.

24. Festival autorskog filma ACID pop

Na masterklasu će biti prikazani nagrađeni studentski kratki filmovi iz Kinofondacije u Kanu, a nakon projekcije će se održati razgovori sa autorima u sledećim terminima:

Nedelja, 25. 11. u 20.30h
Dvorana Kulturnog centra Beograd: Philippe Grandrieux, predsednik žirija FAF 2018

Utorak, 27.11. u 18h
Multimedijalna sala Kinoteke: Cristi Puiu

ACID POP MASTER CLASS:
Kinoteka, Velika sala:

• sreda 28. 11. u 19h: film Nasilna želja za srećom
  • četvrtak 29. 11. u 19h: film Nešto se dešava
  • petak 30. 11. u 19h: film Umorne od rata

Sve projekcije na Festivalu autorskog filma, u zavisnosti od slobodnih mesta, besplatne su za studente FMK koji sa sobom ponesu indeks.

Takođe, u okviru FAF-a 25. novembra u 19 časova u Velikoj dvorani Jugoslovenske kinoteke biće predstavljena nova knjiga u izdanju Fakulteta za medije i komunikacije “Žak Rivet: tekstovi i razgovori”. U razgovoru učestvuju Veronik Manijes-Rivet, scenaristkinja i supruga Žaka Riveta; i Vladimir Perišić, filmski režiser i priređivač knjige.