Otvaranje Filmskog kluba FMK

Filmski klub Fakulteta za medije i komunikacije, u svom prvom izdanju, predstavlja ciklus posvećen mladim autorima i obuhvata debitantske filmove istaknutih reditelja iz Evrope i Amerike. Projekcije će se održavati svakog utorka od 19 časova u Sali 10, a nakon projekcije sledi razgovor o odgledanom filmu.

Filmski klub FMK

U ovu eklektičnu selekciju smo uvrstili osam filmova različitih žanrova, sa različitim revolucionarnim odgovorima na pitanja njihovog vremena. Danas se bavimo analizom njihovog stvaralaštva, posmatramo ga i upoređujemo sa postojećim trenutkom. Nastojimo da svoje zamisli i viđenja realnosti predstavimo onako kako želimo, kroz medijum koji odaberemo, kao što su to prikazali reditelji čije ćemo filmove zajedno gledati.

Filmski klub FMK
Program:

02.04.
Blood Simple (1984) /Amerika, r. Joel and Ethan Coen

09.04.
Knife in the Water/Nóz w wodzie (1962) /Poljska, r.Roman Polanski

16.04.
Pi (1998) /Amerika, r. Darren Aronofsky

23.04.
Resevoir Dogs (1992) /Amerika, r. Quentin Tarantino

07.05.
Ivan’s Childhood/Ivanovo detstvo (1962) /Rusija(Sovjetski savez), r. Andrei Tarkovsky

14.05.
This Is Spinal Tap (1984) /Amerika, r. Rob Reiner

21.05.
Duel (1971) /Amerika, r. Steven Spielberg

28.05.
Love in Time of Hysteria/Sólo con tu pareja (1991)/Meksiko, r. Aflonso Cuaron

Projekcije će se održavati utorkom od 19 časova na V spratu fakulteta, u sali 10. Nakon svake projekcije sledi razgovor o odgledanom filmu.

Studenti FMK su klub osnovali u okviru projekta “Zajedništvo”, koji realizuju Mladi istraživači Srbije, Dom kulture “Studentski grad”, Organizacija srpskih studenata u inostranstvu i Fakultet za medije i komunikacije.

Zajedništvo FMK projekat