IX Godišnja izložba Departmana za digitalne umetnosti

Pozivamo vas na devetu Godišnju izložbu Departmana za digitalne umetnosti FMK, koja će biti otvorena u ponedeljak, 1. jula u 19:30 časova u Dorćol Platz-u (Dobračina 59b).

Godišnja izložba studenata digitalnih umetnosti FMK

Izložba obuhvata izbor radova studentkinja i studenata svih godina studija, iz oblasti:

• Vizuelne komunikacije – tipografski radovi, grafička rešenja malog formata, plakati, štampani materijali, vizuelni identiteti, infografike, interaktivni dizajn;
  • Fotografija – digitalne, analogne, dokumentarne i komercijalne fotografije, foto-eseji i foto-projekti;
  • Zvuk – dizajn zvuka, audio instalacije i audio-video radovi;
  • 3D – 3D modelovanje, 3D karakter animacije, digitalno vajanje i 3D kompoziting;
  • Video umetnost – kratki video radovi;
  • Filmprojekcija kratkih dokumentarnih, igranih i eksperimentalnih filmova održaće se u sredu, 3. jula od 19 časova u Dvorani Kulturnog centra Beograda (Kolarčeva 6).

Vizuelni identitet izložbe kreirale su studentkinje Jovana Vujičić i Anđelija Stančulović.

U okviru FMK DU IX izložbe biće dodeljene i nagrade najboljim studentkinjama i studentima, kao i najzanimljivijim projektima realizovanim tokom školske 2023/24. godine.

Tokom otvaranja biće održan i specijalan mini-koncert studentskog benda, kao i DJ set.

Program otvaranja:

19:30 Otvaranje izložbe
19:45 Dodela nagrada
20:15 Koncert grupe Afotička Zona
20:50 Lelčuga
21:00 Johnowan
21:15 DJ set DekiMeki

Program tokom trajanja izložbe:

1. jul: Otvaranje izložbe, Dorćol Platz, 19:30 časova
3. jul: Projekcija studentskih filmova, Dvorana Kulturnog centra Beograda, 19 časova
5. jul: Vođenje kroz izložbu, Dorćol Platz, 19 časova

Posetioci će moći da pogledaju izložene radove svakog dana između 17 i 21 čas do 6. jula 2024. u Dorćol Platz-u (Dobračina 59b).

You are using an outdated browser which can not show modern web content.

We suggest you download Chrome or Firefox.