Gostovanje Uroša Krčadinca na Univerzitetu primenjenih umetnosti u Beču

Profesor FMK Uroš Krčadinac održaće gostujuće predavanje i razgovor sa studentima Departmana za digitalnu umetnost Univerziteta primenjenih umetnosti u Beču, 24. i 25. maja.

Uros Krcadinac Vienna

Profesor Krčadinac će sa studentima bečkog univerziteta razgovarati o tome kako je moguće kombinovati kartografiju, računarstvo, umetnost, pisanje i pripovedanje kako bismo izmislili nove načine doživljavanja i osećanja sveta ljudi, mreža i podataka u 21. veku.

Posebno će se fokusirati na svoj najnoviji projekat algoritamske umetnosti pod nazivom „Svesvrstani“, sistemu veštačke inteligencije otvorenog koda koji se koristi za automatsko stvaranje zastava, a spomenuće i svoje druge projekte, uključujući interaktivni infografički putopisni roman „Bantustan: Atlas jednog putovanja“ i dve knjige o digitalnoj poetici – Taktička poetika + Optimizovana poetika u izdanju Multimedijalnog instituta u Zagrebu.