Fotografija studentkinje FMK ušla u izbor 20 najboljih na svetu

By 27.05.2020Vesti

Fotografija studentkinje FMK ušla u izbor 20 najboljih na svetu

Fotografija studentkinje master studija na FMK Jasne Vukos Mijušković izabrana je za jedan od najboljih radova koji oslikavaju trenutna vremena na velikom svetskom konkursu pod nazivom “Izolacija i introspekcija: život u izolaciji“.

Jasna Vukos Mijušković FMK Life in Lockdown Life Framer

Life Framer je globalno fotografsko takmičenje i renomirana platforma za otkrivanje i izlaganje savremene fotografije. Među selektorima su imena kao što su Martin Parr, Bruce Gilden i Philip-Lorca DiCorcia. Fotografi koji pobede na konkursu dobijaju komentar na njihov rad, onlajn izlaganje i novčane nagrade, a njihovi radovi su izloženi u galerijskim prostorima u Njujorku, Milanu i Tokiju, kao i na Arles Photo Festivalu.

U aprilu 2020. godine Life Framer je raspisao otvoren konkurs na kome je, prema izboru urednika, među 20 najboljih radova svoje mesto našla i fotografija studentkinje Departmana za digitalne umetnosti FMK Jasne Vukos Mijušković, deo njenog foto-eseja sa master kursa Konceptualna fotografija.