Kolektivno telo: grupna izložba studenata digitalnih umetnosti

Sa zadovoljstvom vas pozivamo na otvaranje grupne izložbe studenata Departmana za digitalne umetnosti FMK u petak 25. novembra u 20 časova u Uličnoj galeriji (prolaz između Nušićeve i Trga Nikole Pašića).

Kolektivno telo izložba studenata digitalnih umetnosti FMK

Grupni rad predstavlja hibridno telo sastavljeno iz devet pogleda (prozora) koji tretiraju postavku u Uličnoj galeriji kao mozaičku celinu. Iskustvo pandemije, distanciranja od fizičkog prisustva, zasićenost digitalnim, podstaklo je kolektiv studenata i profesorki na razmišljanje o novom kolektivnom biću čije je telo u stalnom procesu nastajanja i transformacije. Kao što Bojana Piškur navodi da nijedno pojedinačno drvo nije uspešnije od same šume, tako i ovaj kolektiv udruženo stvara kolektivno telo kao kolektivno ogledalo koje uprkos različitostima samih odraza, spaja sve one koji se „ogledaju”.

Autori

Kustoskinje