10. Letnja škola komparativnih studija konflikta na FMK

Jubilarna deseta Međunarodna letnja škola komparativnih studija konflikta održaće se od 23. do 30. juna 2019. godine na Fakultetu za medije i komunikacije.

Letnja škola CFCCS FMK 2019

Letnja škola komparativnih studija konflikta održava se u okviru master programa Kritičke studije politike i okuplja 70 učesnika iz celog sveta, koji će na FMK ove godine pohađati četiri kursa iz oblasti političkih nauka, međunarodnih odnosa, mirovnih i studija konflikta:

“Violence, War and Trauma” Prof. Marie Breen-Smyth (University of Massachusetts)

“Causes and Consequences of Conflict and Intervention: Will Lessons Ever Be Learned?” Dr Maxine David (Leiden University)

“Memory and Conflict: Remembering and Forgetting in Divided Societies” Dr Orli Fridman (FMK)

“Religion and Conflict: The Balkans’ Explorations Vs. Explorations of the Balkans” Dr Dino Abazović (Univerzitet u Sarajevu)

U okviru Letnje škole održaće se i otvoreno predavanje dr Vladimira Petrovića iz Instituta za savremenu istoriju. Predavanje pod nazivom “History on Trial: the Courts, Transitional Justice and Beyond” održaće se u sredu, 26. juna u Sali 8 na četvrtom spratu FMK od 18 časova.

Opširnije o predavanju, kursevima i predavačima ovogodišnje Letnje škole možete pročitati na sajtu CFCCS.

Letnja škola CFCCS FMK 2018

Centar za komparativne studije konflikta (CFCCS) Fakulteta za medije i komunikacije je osnovan 2008. godine sa ciljem da otvori prostor za edukaciju i interakciju akademskih građana regiona i sveta kroz komparativne studije dinamike konflikta.

Studenti i studentkinje osnovnih i master studija na Departmanu za studije politike svakog leta imaju mogućnost da na FMK razmenjuju iskustva i akademska saznanja sa studentima iz celog sveta, kao i da pohađaju kurseve koju vode eminentni profesori i profesorke koji se bave aktuelnim i danas nužnim pitanjima savremenog sveta.