Marija Branković ambasadorka Evropske asocijacije za socijalnu psihologiju

Docentkinja na Fakultetu za medije i komunikacije dr Marija Branković izabrana je za ambasadorku Evropske asocijacije za socijalnu psihologiju (EASP), u cilju promovisanja socijalne psihologije u akademskom i širem društvenom okruženju i unapređivanja integracije socijalnih psihologa iz regiona južne i istočne Evrope u evropske okvire.

Dr Marija Branković

Marija Branković je doktorirala psihologiju na Filozofskom fakultetu u Beogradu, a diplomirala je na Filološkom fakultetu. Na Departmanu za psihologiju Fakulteta za medije i komunikacije vodi kurseve u oblastima akademskih veština, socijalne i političke psihologije.

U svom istraživanju bavi se socijalnim identitetima u međugrupnim odnosima u post-konfliktnim društvima. U ulozi ambasadorke EASP, njen cilj je da pomogne izradnju snažne mreže socijalnih psihologa iz regiona južne i istočne Evrope i postavljanje osnova za saradnju u istraživanjima važnih društvenih pitanja, kao što su odnosi ljudi i životinja.

You are using an outdated browser which can not show modern web content.

We suggest you download Chrome or Firefox.