Izložba studenata FMK na Beogradskom mesecu fotografije

By 29.04.2021Vesti

Izložba studenata FMK na
Beogradskom mesecu fotografije

„Moda i strast“ je naziv izložbe fotografija kojom će se od 14. do 20. maja predstaviti studenti osnovnih studija digitalnih umetnosti na Fakultetu za medije i komunikacije, u okviru Beogradskog meseca fotografije.

Moda i strast studenti FMK Belgrade photo month

U specifičnim okolnostima usled pandemije, u okviru kursa modne fotografije, studenti su bili primorani da ograničeno koriste studijske uslove uz dodatnu kreativnost i improvizaciju. Predstavljene radove, pored žanrovski orijentisane modne fotografije, tematski dopunjavaju autoportreti i portreti u slobodnoj formi. Lice i telo u metaforičnim i simboličnim pokretima odraz su specifičnosti vremena u kome živimo, a istovremeno i njegovih modnih stavova i odnosa.

Autori fotografija:
Ana Stanojević, Andrea Ašanin, Angelina Kačunković, Balša Leković, Bojana Božičić, Isidora Dimitrijević, Jasna Mijušković, Julija Radosavljević, Luka Rajković, Marija Đorđević, Mina Davidovac, Olga Tomić, Sofija Ivanović, Teodora Arsić i Viktorija Đorđević.

Kustos izložbe je profesor Dragan Pavlović.

Izložba će biti otvorena od 14. do 20. maja 2021. u Galeriji N.EON (Crnogorska 10, Savamala), svakog dana od 17 do 21h.