Otvoreno predavanje Bojane Videkanić „Nesvrstani modernizam“

By 29.04.2021Vesti

Otvoreno predavanje Bojane Videkanić „Nesvrstani modernizam“

Otvoreno predavanje umetnice Bojane Videkanić „Nesvrstani modernizam“ održaće se 10. maja u 17 časova putem Google Meet platforme, u okviru kursa Socijalizam i postsocijalizam na osnovnim studijama politike na FMK.

Bojane Videkanić Nesvrstani modernizam

Umetnica i teoretičarka umetnosti Bojana Videkanić održaće otvoreno predavanje na FMK povodom objavljivanja svoje nove knjige „Nesvrstani modernizam: socijalistička postkolonijalna estetika u Jugoslaviji 1945. – 1985.“ (McGill – Queen’s University Press, Montreal, 2020). Fokus njenog istraživačkog rada je socijalistička umetnost Jugoslavije u 20. veku i njen doprinos globalnom modernizmu kroz dekolonijalne kulturne prakse Pokreta nesvrstanih. Videkanić predaje savremenu umetnost i vizuelnu kulturu na Univerzitetu Voterlu u Ontariju, Kanada.

Bojana Videkanić

Pozivamo sve zainteresovane da prisustvuju predavanju i uključe se u diskusiju putem linka: meet.google.com/hod-rkbs-kyi.