Dijalog o medijima: Novinarstvo i nove tehnologije u Francuskoj i Srbiji

Fakultet za medije i komunikacije i Francuski institut u Srbiji vas sa zadovoljstvom pozivaju na drugu tribinu u ciklusu debata o medijima na temu „Novinarstvo i nove tehnologije”.

Dijalog o medijima: Novinarstvo i nove tehnologije u Francuskoj i Srbiji FCS FMK

Francuski institut u Srbiji je ove godine pokrenuo seriju razgovora koji okupljaju eminentne francuske i srpske stručnjake u oblasti medija.

U razgovoru koji će se održati 11. juna u 18 časova u prostorijama Francuskog instituta u Beogradu (Knez Mihailova 31) učestvuju:

• dr Goran Bulatović, profesor FMK;
  • Zoran Panović, programski direktor Demostata i predavač na FMK;
  • dr Luik Laroš (Loïc Laroche), profesor savremene istorije, direktor Master programa za novinarstvo i istoriju na Katoličkom univerzitetu u Lilu i istraživač savremene istorije;
  • dr Ljiljana Bulatović, profesorka FMK;
  • Moderatorka diskusije: Marija Simojlović.

Učesnici u razgovoru pokušaće da odgovore na pitanje da li nove tehnologije i njihov ubrzani razvoj predstavljaju opasnost ili spas za novinarstvo. Kako integrisati ovu problematiku u obrazovanje novih generacija novinara ?

Gost iz Francuske je profesor Loik Laroš (Loïc Laroche). Doktorirao je  istoriju na Univerzitetu u Pariz 1 Panteon-Sorbona i predaje savremenu istoriju na Katoličkom univerzitetu u Lilu, gde vodi master studijski program Novinarstvo i istorija. Član je MUSE laboratorije (KomMUnikacija, Društvo, Okolina / Katolički univerzitet u Lilu) i član laboratorije IDHES – Institucije i istorijske dinamike ekonomije i društva (Univerzitet Pariz 1 Panteon-Sorbona). Njegova istraživanja su fokusirana na medije i na Sjedinjene Države, pre svega se odnose na dnevne novine Le Monde, New-York Times, kao i na kulturne ratove u američkim medijima i na razvoj okvira novinarskog govora u SAD. Autor je dela „Le journal Le Monde et les Etats-Unis: de Roosevelt à Obama“ (Le Monde i SAD: od Ruzvelta do Obame).

Pozivamo sve zainteresovane da se pridruže razgovoru.

You are using an outdated browser which can not show modern web content.

We suggest you download Chrome or Firefox.