Otvoreni kurs: Kreativne strategije

Profesor Jovan Čekić održaće otvoreni kurs u prvom semestru akademske 2018/19. godine na Fakultetu za medije i komunikacije, u okviru master studijskog programa Kreativne industrije. Kurs je otvoren za studentkinje i studente svih visokoškolskih ustanova i studijskih programa svih nivoa, kao i zainteresovanu javnost.

Jovan Čekić Kreativne strategije

U fokusu istraživanja je problematizovanje pojma kreativnog mišljenja, upoznavanje sa kreativnim rešenjima i subverzivnim praksama kroz primere koji su obeležili pomake u teoriji i praksi vizuelnih umetnosti 20. i početka 21. veka.

Studenti i studentkinje će se upoznati sa modelima kreativnog mišljenja i primenom inovativnih i kritičkih rešenja u praktičnom i teorijskom radu. Upoznaće različite kreativne postupke u rešavanju konkretnih problema na primeru filma, advertajzinga, muzičkog spota i umetničkog rada, kao i primenu kreativnog mišljenja u sopstvenom radu.

Predavanja se održavaju svakog ponedeljka u terminu od 18.30 časova, u Sali 8a Fakulteta za medije i komunikacije.

Teme
  • Šta je kreativno?
  • Uokviravanje (framing)
  • Šta je subverzivno?
  • Kakva je veza između kreativnog i subverzivnog?
  • Strategije subverzivnog
  • Strategije kreativnog mišljenja
  • Studija slučaja: Marsel Dišan
  • Kreativno u teorijskom smislu
  • Kreativno u vizuelnim umetnostima
  • Kreativno u marketingu

Prvo predavanje će se održati 5. novembra 2018. u 18.30 časova u Sali 8a FMK (Karađorđeva 65, četvrti sprat).

Pozivamo sve zainteresovane studente i javnost da se prijave za učešće na otvorenom kursu. Prijavu za učešće možete poslati profesoru Čekiću na mejl: jovan.cekic@fmk.edu.rs