Izložba „Svesvrstani“ Uroša Krčadinca u Studentskom gradu

Izložba “Svesvrstani” umetnika Uroša Krčadinca i kustosa Lava Mrenovića, nastala kao rezultat umetničko-kustoske rezidencije u studentskom domu Studentski grad u okviru međunarodnog projekta “They: Live-student lives revealed through context-based art practices”, biće otvorena od 23. juna do 9. jula na nekoliko lokacija u Studentskom gradu na Novom Beogradu.

Izložba "Svesvrstani" Uroša Krčadinca

Za projekat “Svesvrstani”, Uroš Krčadinac je napisao program koji može da generiše beskonačan broj zastava i beskonačno mnogo različitih mikroidentiteta. Uz pomoć ovog programa, preko 150 studenata generisalo je svoje individualne zastave, barjake njih samih. Prateći ovaj proces, izložba postavlja pitanja o vezi između tehnologije i ideologije. Kada izaberemo zastavu, jesmo li je zbilja sami izabrali ili smo se tek upecali na automatizovanu udicu?

Tokom trajanja izložbe 1. jula biće organizovana društvena igra “Svesvrstani” na otvorenim prostorima u Studentskom gradu, osmišljena pod mentorstvom rediteljke Ane Pinter iz Beograda i kroz zajednički rad rediteljke, umetnika Uroša Krčadinca, i kustosa Lava Mrenovića sa studentima.

Izložba će biti otvorena u četvrtak, 23. juna u Domu kulture Studentski grad u 19 časova.

You are using an outdated browser which can not show modern web content.

We suggest you download Chrome or Firefox.