Radovi studenata FMK na Svetskom bijenalu studentske fotografije

By 18.12.2019Vesti

Radovi studenata FMK na Svetskom bijenalu studentske fotografije

Studenti Departmana za digitalne umetnosti FMK Aleksa Borković, Aleksandra Mitrović, Ana Radosavčev, Isidora Dimitrijević, Luka Rajković, Maša Vučinić Westerveen, Miodrag Mrkšić, Nemanja Ljubičić i Viktorija Đorđević predstavljaju svoje radove u Muzeju savremene umetnosti Vojvodine.

Studentsko bijenale fotografije FMK

7. Svetsko bijenale studentske fotografije otvoreno je danas u Novom Sadu i traje do 10. januara 2020. godine. Radovi studenata su predstavljeni na grupnoj izložbi u Galeriji S Muzeja savremene umetnosti Vojvodine (Dunavska 37, Novi Sad).

Međunarodni žiri izabrao je radove 80 studenata iz celog sveta, a FMK na bijenalu predstavljaju studenti fotografije pod mentorstvom profesora Dragana Pavlovića.

Studentsko svetsko bijenale, prvi put održano 2004. godine, preraslo je u važnu platformu za promociju dostignuća domaćih i međunarodnih studenata na polju fotografije, razmenu ideja i međukulturalne susrete.

Studentsko bijenale fotografije FMK